Maritza Rodriguez

Foro de la actriz Maritza Rodriguez
 
ÍndiceÍndice  CalendarioCalendario  FAQFAQ  BuscarBuscar  MiembrosMiembros  Grupos de UsuariosGrupos de Usuarios  RegistrarseRegistrarse  ConectarseConectarse  

Comparte
 

 Historia e "Zemer e Eger"

Ir abajo 
AutorMensaje
Admin
Admin


Mensajes : 21
Fecha de inscripción : 02/10/2010
Edad : 27

Historia e "Zemer e Eger" Empty
MensajeTema: Historia e "Zemer e Eger"   Historia e "Zemer e Eger" Icon_minitimeSáb Oct 02, 2010 7:12 pm

Në shekullin e 19 ne Verakruz, jetojne motrat Leonarda dhe Maria del Rosario Montes de Oka. Që jetimë jetojnë nën mbrojtjen e kushëririt të tyre Rodrigo de Montes de Oka , që do Maria de Rosarion dhe eshte i dashuruar nga Leonarda.

Maria Del Rosario ka një marrëdhënie me një peshkatar Huan de Dios San Roman dhe pret një fëmijë nga ai. Rodrigo i pakënaqur kur meson se ata do të martohen, ndërpret martesën, dhe burgos Huan De Diosin.

Leonarda merr pjesë në lindjen e motres se saj. I tregon asaj se fëmija ka vdekur dhe e cmend qe me pas i ben te besojne të gjithë se Maria de Rosario ka vdekur. Fëmija është adoptuar nga njerëz të mirë dhe përfundimisht kthehet në anën e babait të tij, por në shtratin e vdekjes, ai zotohet për t'u hakmarrë nënën e tij dhe të gjithë dëmin që Montes de Oka ju kanë shkaktuar.

Tani i vogël Huan de Dios është quajtur Huan Del Diablo. Merret ne mbrojtje nga zoti Aldama qe i jep mbiemrin e tij. I kthyer per hakmarrje ai dashurohet me Aime Montes de Oka.

Megjithatë, Aimee martohet me kushëririn e saj Renato Vidal ,dhe Huanin si një dashnor. Kjo është, deri sa te perfshihet Regina, motra e Aimee, e cila për të ruajtur reputacionin e motres se saj është e gatshme për t'u martuar me Huanin.
Volver arriba Ir abajo
Ver perfil de usuario http://telenovelas-albania.forumotion.eu
 
Historia e "Zemer e Eger"
Volver arriba 
Página 1 de 1.

Permisos de este foro:No puedes responder a temas en este foro.
Maritza Rodriguez  :: Telenovelat aktuale ne Shqiperi :: Zemer e Eger/Corazon Salvaje-
Cambiar a: