Maritza Rodriguez

Foro de la actriz Maritza Rodriguez
 
ÍndiceÍndice  CalendarioCalendario  FAQFAQ  BuscarBuscar  MiembrosMiembros  Grupos de UsuariosGrupos de Usuarios  RegistrarseRegistrarse  ConectarseConectarse  

Comparte
 

 Historia e "Rebelet"

Ir abajo 
AutorMensaje
Admin
Admin


Mensajes : 21
Fecha de inscripción : 02/10/2010
Edad : 27

Historia e "Rebelet" Empty
MensajeTema: Historia e "Rebelet"   Historia e "Rebelet" Icon_minitimeSáb Oct 02, 2010 7:55 pm

Elite Way School është një shkollë, ku fama kapërcen kufijtë. Ai krenohet me një nivel të lartë të trajnimit, por ajo që e bën atë të vërtetë të lakmuar, është se studentët nuk janë të siguruara me kontaktet e duhura sociale për të ardhmen. Në fakt, shumica e nxënësve i përkasin klasës së lartë në vend, ose janë bijtë e biznesmenë të shquar dhe politikanëve. Një vlerë të shtuar është se shkolla ka një shtëpi me konvikt, në mënyrë që arsimi i ofruar është i plotë.
Në çdo gjë kolegj është i organizuar përkryer: në mëngjes studentët marrin klasa e tyre dhe pasdite janë të përkushtuar për detyrat, trajnime, sportive dhe jane shumë aktive ne jeten shoqërore të adoleshentëve. Të premten disa të kthehen në shtëpitë e tyre, dhe të tjerët që jetojnë jashtë apo larg, qëndrojnë në shkollë.
Ata janë gjithmonë nën syrin e një mësuesi, i cili gjithashtu punon si këshilltar dhe një mësues i cili është përtërirë çdo javë dhe mbetet në detyrë, duke jetuar atë javë në shkollë.

Katër personalitete të fortë, e udhëheqësit e natyrisht, vijnë së bashku këtë vit dhe duke detyruar të tjerët të marrin palët. Të katër kanë anët e forta dhe dobësitë e tyre, dhe secili prej tyre perpiqet për të imponuar mendimet e tyre. Kështu që lindin miqesite, urrejtjet, dashurite e pabesite. Ndërsa jetojnë në konfliktet e tyre të vazhdueshme, kompetencat, nuk mund te shohin se jane instrument i interesave ekonomike dhe politike.
Gjithë ky sistem qe dukej pa defekt, fillon të zbulohet me daljen nga djemtë e rinj dhe Madariaga. Nje ish nxenes tani kthehet në shkollë si mësues dhe luan një rol kyç në rritjen e nxenesve qe luftojne per mosndryshimin e atyre qe jane.
Volver arriba Ir abajo
Ver perfil de usuario http://telenovelas-albania.forumotion.eu
 
Historia e "Rebelet"
Volver arriba 
Página 1 de 1.

Permisos de este foro:No puedes responder a temas en este foro.
Maritza Rodriguez  :: Telenovelat aktuale ne Shqiperi :: Rebelet/Rebelde-
Cambiar a: